Potápěčské lokality v oblasti Selang

Skvělé šnorchlování i potápění přímo před resortem na barevných korálových polích s velkým množstvím ryb, želv, tuňáků, rejnoků… V závislosti na přílivu se zde střídají proudy, které však nejsou nebezpečné a můžete si užít jízdu kolem pobřeží např. až k japonskému vraku.

Japonský vrak

Vrak japonské cca 50 metrové lodi z 2. světové války najetý na pobřeží. Vrak je bohatě obrostlý laločníky a koráli a ukrývá se zde množství ryb. Vrak i okolí je velmi oblíbenou lokalitou pro přívnivce makrofotografie. Gorgonioví koníci, nahožábří plži, listové ropušnice… Lokalita dále přechází v rozsáhlá korálová pole deskových korálů.

Potápěčské lokality v oblasti Amed

15 kilometrů pobřeží od Amedu až k ostrůvku Gili Selang nabízí řadu skvělých lokalit dostupných autem nebo místní lodičkou.
Japonský vrak lodi z 2.SV (1-8m) přímo u břehu na bohatém korálovém útesu (4-30m) se spou-stou ryb i makrosvěta. (700m od Selangu)

Jemeluk

Klidná zátoka s písečnou pláží, stěna (50m) s gorgóniemi přechází v korál. útes, úspěš-ný projekt umělých útesů z pneumatik, betonu i železa, podmořský chrám. (15 min. od Selangu)

Gili Selang

Unikátní lokalita (5-30m) s jednou z nejvyšších rozmanitostí a kvalitou korálů i dalších živočichů – žraloci, želvy, napoleoni, netopýrníci; v určitých obdobích i měsíčníci. (20 min od Selangu)

Potápěčské lokality v oblasti Tulamben

Světoznámá potápěčská vesnice pod aktivní sopkou Agung. (30 min. od Selangu)

Vrak Liberty

Vrak 120 metrů dlouhé americké lodi z 2. světové války jen 50 metrů od břehu v hloubce jen 3 až 30 metrů. Bohatě obrostlý, velké množství velkých ryb (kanicové, murény, barakudy, ploskozubci) i rarity pro milovníky makrosvěta.

Coral garden

Barevné korálové zahrady i obrostlé hinduistické sochy a jiné skulptury (2-20m)

Drop off

Bohatě obrostlá stěna (70m) gorgónie… žraloci, perutýni, chrochtalové…

Potápěčské lokality v oblasti Candidasa

Turistické letovisko 1 hod. autem od Selangu a dále 20 min. lodí k ostrůvkům Mimpang a Tepekong.

Mimpang

Korálová pole i stěna. Šance na setká-ní se žraloky i měsíčníky (10-30m)

Tepekong

Ostrov s tzv. „žraločí jeskyní” (shluk balvanů) s útesovými žraloky (10-30m)

Potápěčské lokality v oblasti Nusa Penida

Velký ostrov, vzdálený 20 km od Bali, dostupný z Padangbai (1,3 hod. autem ze Selan-gu) rychlou lodí (40 min.) nebo ze sousedního os-trůvku Lembongan. Vhodné i pro šnorchlaře (manty, bílá pláž, korály) Min. 6 osob.

Manta Point

Nejvzdálenější lokalita na jihový-chodě ostrova s nejvyšší šancí na setkání s rejnoky manta. „Čistící stanice”, kolem které manty krouží jen 3m pod hladinou. Scénické 200m vys. útesy.

Crystal Bay

Zátoka s krásnou bílou pláží (možný relax), kde z hlubin od července do října vyplou-vají největší ryby světa měsíčníci svítiví (Mola mola). Světově vyhlášená lokalita (5-50m). Žraločí jeskyně, bohaté korál. útesy, mořské želvy i hadi.

Potápěčské lokality v oblasti Menjangan

Ostrůvek v NP Bali Barat na západě Bali (4 hod. autem od Selangu a dále 30 min. lodí).

Korálová stěna gorgóniemi (1-30m) množství rybek, hejna netopýrníků, vrak dřevěné čínské lodě se žraloky (30-40m)

Menu